VIII Białostockie Forum Szkół

Odważnie w przyszłość

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Osiemnaste Forum Szkół

Email Drukuj

W ramach XVIII Białostockiego Forum Szkół odbyło się spotkanie pedagogów, dyrektorów, uczniów i nauczycieli. Rozmowom przyświecało hasło „Odważnie w przyszłość”

Uroczystość (13 lutego) zainaugurował zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. O godz. 13.00 w Teatrze Dramatycznym przy ul. Elektrycznej spotkali się zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Tegoroczne hasło „Odważnie w przyszłość” w trakcie swoich wystąpień rozwinęli: ks. Tadeusz Guz, Dariusz Kulesza i Anna Radziukiewicz. Konferencję zakończył koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży z białostockich szkół.

Białostockie Forum Szkół to nie tylko lutowa konferencja „Odważnie w przyszłość” w Teatrze Dramatycznym, ale również debaty samorządów uczniowskich. Odbędą się one wiosną, młodzież spotka się 20 i 21 kwietnia o godz. 10. W trakcie pierwszej debaty zaprezentują się uczniowie szkół gimnazjalnych, drugiej – ponadgimnazjalnych.

– Białostockie Forum Szkół to ważna inicjatywa, a jednocześnie platforma wymiany doświadczeń oraz upowszechniania dobrych praktyk – powiedział Adam Poliński, zastępca prezydenta Białegostoku.

Już od 2000 roku Białostockie Forum Szkół wspiera proces integracji środowisk oświatowych w naszym mieście i stanowi miejsce dialogu między nauczycielami z różnych szkół.

Kamila Busłowska